Data dodania

Noc Naukowców – tłumy młodych ludzi, niepowtarzalna atmosfera!

Kilka tysięcy młodych pasjonatów nauki wzięło udział w tegorocznej Nocy Naukowców. Wydarzenie ważne dla popularyzacji nauki i osiągnieć naukowców organizowane jest w najważniejszych europejskich ośrodkach akademickich, także w Poznaniu. W naszym mieście koordynatorem przedsięwzięcia jest Politechnika Poznańska i to właśnie na naszej uczelni po raz kolejny odbyła się inauguracja Nocy Naukowców 2023!

Rektor Politechniki Poznańskiej, prof. Teofil Jesionowski w towarzystwie władz poznańskich uczelni i instytutów naukowo – badawczych - partnerów Nocy Naukowców uroczyście zainaugurował wydarzenie zapraszając na prawie 400 wykładów, prezentacji i laboratoriów.

Wiele naukowych doświadczeń można dziś podglądać w Internecie, ale jak się okazuje nic nie zastąpi realnego spotkania z naukowcami i uczestniczenia w eksperymentach. Popularnością cieszyły się nie tylko laboratoria, podczas których można było samodzielnie przygotować perfumy czy molekularną żywność, ale także zajęcia z programowania czy konstruowania robotów i rakiet. Czas pomiędzy zajęciami, na które trzeba było się wcześniej zapisać zagospodarowywały liczne stoiska partnerskich firm, prezentując praktyczne zastosowanie nauki w życiu codziennym.

Noc Naukowców to także okazja do pokazania osiągnieć kół naukowych, a studenci Politechniki mają się, czym pochwalić, a tym samym zachęcali do studiowania kierunków technicznych.

Naukowcy i studenci chętnie dzielili się swoją wiedzą i pasją, odpowiadając na pytania i angażując zwiedzających w interaktywne doświadczenia. Wydarzenie miało miejsce nie tylko w Centrum Wykładowym, ale także w budynkach wydziałowych.  Koordynatorem Nocy Naukowców w Poznaniu jest Dział ds. Rozwoju Politechniki Poznańskiej.

Zapraszamy do fotogalerii
 

Zdjęcie
PL